Sveriges Radio.

Sveriges Radio.

Svenska staten: ”Så undviker du skador vid anal fisting”

Publicerat den 14 september 2012 kl 00:15

SVERIGE. Vill du veta hur du undviker skador vid "fistfucking", hur du kåtas upp av bläckfiskar, hur hett pensionärssex är och hur du runkar till din döda hustrus skor? Då bör du lyssna på public service-kanalen P3:s program "Ligga med P3".

Gilla artikeln på Facebook

Dela/Skriv ut

Det statliga radioprogrammet ”Ligga med P3″ tipsar om de mest exotiska sexvanorna man över huvud kan tänka sig.

Den senaste uppdateringen från det licensfinansierade programmet innehåller bland annat upplysningar om ”Analpraktika – kunskap om rövens anatomi”.

”Hur ska du utföra analt fistfucking på ett säkrare sätt? Vad finns det för risker när du för upp en näve in i analen? Hur långt kan du föra upp en hand?” heter det bland annat när de offentlig­finansierade P3-skribenterna lägger ut texten.

”Analsex kan innefatta allt ifrån blöta rövkyssar till smekningar runtom analöppningen. Men… rövmöjligheterna är många…”, skriver de vidare på statsradions hemsida.

Förutom om ”rövens anatomi” upplyser P3-programmet exempelvis om hur man på bästa sätt har ”pensionärssex” och hur man ”runkar till sin döda hustrus skor”.

I P3:s program kan man också få veta hur man ”kåtas upp av inlagd bläckfisk”. Man kan också få ”tjuvlyssna på kuksnack med killpanelen”.

Ett av reportagen handlar om Johan, som ”är bög och deprimerad”.

”Johan Sundell har varit sjukskriven i ett och halvt år för depression. Han kallar sig psykradikal och menar att det är strukturer i samhället som ökar den psykisk ohälsan och inte individen själv”, får vi veta.

Dessa och många andra statliga sexråd kan du ta del av på ”Ligga med P3:s” hemsida.

Köp boken här!

Efterhandsmodererat: Fria Tider ansvarar ej för innehållet nedan

Regler: Håll god ton. Förtal, hotelser, publicering av personuppgifter, vulgära inlägg och irrelevanta utläggningar om folkgrupper som inte uppenbart har med artikeln att göra plockas bort och kan leda till blockering. Inlägg får gärna vara kontroversiella men håll dig till ämnet och följ svensk lag.

  • http://detopaverkadesinnet.blogspot.com/ MetalHeadViking

    Globalisternas uraniska agenda ångar vidare, dels för att reducera världens befolkning, men främst för att uppnå alkemisternas (Rosenkreuzarnas) mänskliga perfektion genom den en-könade människan. 

  • Anonym

    Att de styranden på SR inte skäms. Lägg ner P3.  Fy f’*n.

  • Anonym
  • Anonym

    Är det sådan är dynga man ska tvingas betala skatt till.
    Hur många människor är intresserade av att veta hur man kör upp näven i röven på någon på bästa sätt. Sjukt!!!!
    Nä det är dags att vi  tar tillbaka media och sparkar ut dressa flum som hjälpt till att förstöra vårt land.

    • Axel Aminoff

      Du betalar bara om du betalar TV/licensavgiften. Skatt är det inte än. Och sen är landet förstört sedan länge.

    • http://openid.anonymity.com/mza3w8 Peter

       Rätt många sysslar med och är intresserade av fisting.

  • PETER NYMAN

    Detta är ett program som skall användas i integrationen av lägre stående raser.Detta är den presentationen av SVENSK kultur som skall brukas till nyanlända snyltar,även i EU-parlamentet skall den användas för att visa upp SVERIGE.Imigrationsverket kommer att använda den på sina inbjudnings resor till Zooland Översatta delar sprids nu över nätet HEJA SVERIGE

  • Anonym

    P3 idag är bara en skugga av sitt forna jag. Jag saknar Signal med Amanda Rydman, Vakna eller morgontimmen etc med Totte Wallin och Eldorado med Kjell Alinge. Gamla tracks när det sändes på lördagarna kl 14 – 16 var också en höjdpunkt.

    Vad har vi idag? Nästan bara aggressiva feminister som är flator och bögar som svänger sig med ord som knulla, kuk och fitta. Jag blir fan äcklad. Och som lök på laxen skall man behöva betala för skiten via skattsedeln…

  • Anonym

    Många kulturer har rasat då de stått på toppen av sin dekadens. Jag hoppas att vi börjar närma oss detta så att vi, de nordiska folken, sedan kan som fågeln Fenix resa sig upp ur denna avgrund.

  • Anonym

    Sverige blir mer och mer sjukt, ta mig fan!!! :(

  • Anonym

    P3 var en gång en rolig radiokanal med bra musik. Nu mera är det dålig humor med svordommar och vulgära ord i nästan varje mening. Skamligt.

    • http://openid.anonymity.com/mza3w8 Peter

      P3 är en ungdomskanal. Du var säkert ungdom en gång.

  • Anonym

    Nu blev jag illamående!

  • Anonym

    Läste Stefans krönika på Avpixlat om kulturvänsterns haveri. Detta visar att han har så rätt. Dekadensen är total i svensk regimmedia. Och nu skall vi tvingas betala. Fri television? Jag kallar det för tvångsTV.

  • Anonym

    Vad är det för jävla dårhus vi lever i? Varför ska de depravera folk till den grad att de knappt kan kallas anständiga varelser längre.

  • http://www.aktualia.wordpress.com/julia-caesar Cavatus

    Vill inte vara med och finansiera detta kulturmarxistiska moras till samhällsomstörtning som normaliserar abnormiteten.

    Man kan tydligen ta upp vilka ämnen som helst för att slippa informera folket om hur det egentligen förhåller sig i det mångkulturella Sverige. Detta är ett flagrant exempel på denna avledande manöver.

  • Anonym

    Så nu ska staten lära oss om ”fistfucking”?
    Låter väl lämpligt, med tanke på att dem har ”fistfuckat” det svenska folket länge nu och bör därför veta vad dem snackar om.

  • Anonym

    …och det här ska vi betala för?! Public Service kan börja med att ändra namn till PK-service eller Propaganda Service.

  • http://vargiveum.wordpress.com Varg i Veum

    Varför är de så analfixerade på P3? Kan de inte berätta om lite teenagefisting på flickor också?

    • http://www.aktualia.wordpress.com/julia-caesar Cavatus

      De har inte lämnat analstadiet ännu.

  • Anonym

    Ok, det är verkligen kört!

  • Anonym

    Detta är problemet med att en kultur förlitar sig på de svagsinnade och drönarna som inte kan tänka själva utan bara upprepa floskler och säga de politiskt rätta sakerna vid rätt tillfälle. Till slut kollapsar alltihop som det korthus det är.

    Eftersom kulturmarxisterna kräver absolut lydnad och ingen motsägelse så släpps inte självtänkande eller kritiska personer in i kretsen utan endast de som håller med och är i konsensus med kultureliten, släpps fram och lyfts upp.
    Det innebär att dessa personer måste kunna formas och ska därför inte tänka själva. Då blir det omvänt mot vanlig meritering, där de bästa premieras, till de dummaste premieras. Har du då undermåligt intellekt och tankförmåga så är du en given stjärna på journalisthögskolan och får då efter examen ett lukrativt jobb på SR.

  • Anonym

    Vafan är detta? Sverige är ju tappat. 

  • Anonym

    strax innan Romarikets fall rådde total dekadans våldtäkter offentliga samlag man valde in folk till senaten efter storlek på könsorganet man till och med valde in djur ! När de blev invaderade så hade fienden förväntats sej ett brutalt motstånd men möttes av fulla drogade mentala vrak så det var bara att skära halsen av ett antal och helt enkelt ta över ! Jag drar direkta paraleller till detta Sveriges stormaktstid tog slut för 300 år sedan och nu står vi på randen till att försvinna som nation :( Mina vänner beväpna er vi ses i norrlands inland så börjar vi revolutionen därifrån sd 2014

    • Smilla Snow

      Instämmer, en död kultur med moral relativism öppnar upp för folkmord och dödandet av oskyldiga samt sexuella perversiteter som detta!

      • Anonym

        Så är det :(  

  • Anonym

    Haha! P3 alltså! Vilket dårhus! De lever som i en egen liten värld där alla tycker lika och är multi-sexuella världsmedborgare :)

  • http://pulse.yahoo.com/_UD4APONCHPAW4L5O2ZUEOSAD4E R. v. Frensen

    Om analsex.
    Jag hade en vän, som nu är död. En ytterst intressant och bildad herre, som desvärre var bög. I senare delen av sitt liv var han tvungen, att ha blöjor dygnet runt. Allt rann rakt genom honom, på grund av att analen hade slutat fungera som det bör många år sedan. Ni kan bara gissa, hur detta begränsade hans liv. Han hade många andra besvär av sitt bögliv också, men det talade han ju självklart inte om.

    Som ung, berättade en gammal grannkvinna för mig om sina minnen från ungdomstider, när hon jobbade i en lyxrestaurang. En dag erbjöd en äldre herre, vilken brukade besöka restaurangen med sin ung, bildskön manlig ”vän”, för henne en större summa pengar, när hon skulle utföra en prekär handling åt honom. Nämligen hade den unga pojken varit i toaletten, och eftersom han hade diarré, hade han inte hunnit avlägsna specialbeställda guldproppen frän analöppningen, den hade åkt ner tillsammans med trycket från avföringen.

    Grannen sa, att det var lättförtjänta pengar – toalettkonstruktionen var lite annorlunda 100 år sedan och det krävdes bara att hålla andan och ha gummihandskar på sig. Den unga killens kropp fungerade inte längre utan proppen. Undrar bara, vilket liv han fick.

    Min mamma hade en vacker ung gift kvinna, som väninna. Hon beklagade sina ”hälsoproblem” till mamman, och fick en chock för livet.
    Nämligen hade hon blivit bortlockad från sitt hem som 15-årig naiv flicka av en vuxen, förmögen män, vilken gifte sig med henne.

    Livet var behaglig ekonomiskt, men inte fysiskt. Nämligen hade mannen förklarat till henne, att sex handlar om, att använda endast ”bakvägen”.
    Kvinnors vagina använde man enbart, när man vill avla barn. Man talade ju inte den tiden om sex med andra, och kvinnan hann bli 35 år gammal, när hennes fruktansvärda analproblem förde henne till läkaren. När hon fattade, hur dum hon varit och hur mannen hade utnyttjat hennes okunskap tjugo år och förstört hennes hälsa, var det redan för sent. Hennes analdel hade förstörts för evigt.

    Undrar bara, innehåller programmet dylika verklighetsskildringar också?

    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003446126416 Ulian Aliev

      Jag vet att du har rätt. Analen är inte byggd för att stoppa in saker i, den är byggd för att skita med.

    • http://www.aktualia.wordpress.com/julia-caesar Cavatus

      Nej, informationen i programmet liknar den vi får om det mångkulturella samhället, endast det positiva tas upp. Baksidorna får man upptäcka på eget bevåg och sedan stå med det korta strået draget.

      • http://pulse.yahoo.com/_UD4APONCHPAW4L5O2ZUEOSAD4E R. v. Frensen

        Bra sammanfattat. 
        Våra opinionsbildare och deras uppdragsgivare resonerar nog så, att om man talar bara om fina eller önskvärda sidor hos någon ideologi, politik eller företeelse, och blundar, tiger ihjäl allt negativa, så förvinner baksidor och negativa konsekvenser av desamma.

        Men tills dess ska människor lida och betala priset för, att de var så lättlurade. Det betyder – för evigt, eftersom varje mynt har sin baksida och det försvinner inte, om man då skulle glo bara på framsidan.

    • http://openid.anonymity.com/mza3w8 Peter

      ”Han hade många andra besvär av sitt bögliv också, men det talade han ju självklart inte om.”

      Nej, men det var desto mer självklart att han berättade om hur slapp hans anal var? Typ vid matbordet.

      Men det är rätt kul med sådana där myter som saknar väldigt många logiska detaljer och där det är underförstått att problemen beror på si eller så.

      För övrigt, bara att lyssna på programmet så lär du dig lite. :)

      • http://pulse.yahoo.com/_UD4APONCHPAW4L5O2ZUEOSAD4E R. v. Frensen

        De var inga myter, tyvärr. Tjuvlyssnade som barn timtals, den ovanbeskrivna kvinnas och min mammas konversationer, hon beskrev eländet ganska utförligt. Hon var helt förtvivlad och rasande. Hon hade stora besvär och hade klippkort till läkare.

        Den äldre herren kände jag väl, hjälpte honom med ett och annat i hans sista tid i livet. Att han inte hade någon livskvalité på grund av blöjor och allt, vad analinkontinens orsakade, behövde man inte diskutera om. Det kunde man se. Det var sorgligt.

        Jag behöver inte dylika kunskaper i min egen del, men glädjande nog har vissa bögar tagit bladet från munnen. Det var inte länge sedan, när de Geer satt i tv soffan och varnade, hur ömtålig analen är. Han var mycket seriös och kunde inte nog påpeka, att ta det ytterst försiktigt med den kroppsdelen.

  • Anonym

     Wow. Efter varje nyhet från Svenska propaganda förmedlingen SR stärks mina principer att inte betala TV-licens.

    Berätta för era vänner att de ska sluta betala de också. De flesta i min vänskapskrets betalar inte någon avgift.

    • Anonym

      Om det bara var ”Ligga med P3″ som höll på så här skulle jag nog inte bry mig, men jag tycker det pågår nästan konstant på P3. Alltid någon bög som ska prata om sina sexualneuroser eller någon tjej som pratar om att knulla runt.

      Ett tag trodde jag att det handlar om generationsskillnader och att jag börjar bli gammal. Men jag känner en del ungdomar och 15 till 25åringarna i dag verkar faktiskt lite småpryda överlag, och rätt inställda på Svensson-livet. Mycket mer än vad jag och mina bekanta var.

      Så visst, det är inte långt till slutsatsen att P3 driver en linje här.

  • Anonym

    Ser hellre våra skattepengar går till sånt här, än till somalier!

  • Anonym

    SJUKT !!  PERVERTERAT !!

  • http://pulse.yahoo.com/_YBP6C3Q2SJZVVHO42IPVX274B4 Thomas

    Hahahahahaha är det bara jag som ser humorn i det här?

    • Anonym

      Jag ser inte humorn

    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003446126416 Ulian Aliev

      snarare tragiken

  • Anonym

    Bra att skattepengar förvaltas väl

  • Anonym

    Det statliga radioprogrammet ”Ligga med P3″ må jo være ansatt med mental syke galninger som ikke har fått medisin på flere mnd ? øyeblikkelig tvangsinnleggelse rekommanderes.http://fyfaen.com/?p=2510 

  • http://www.facebook.com/people/Baba-Zula-Zula/100002372653356 Baba Zula Zula

    Det finns inga svenskar tigrar: Vill du förbjuda sexualkunskapen på skolan också? Vi svenskar behöver lära oss att LIGGA BÄTTRE. Vi behöver också lära oss att ligga utan alkohol. Vi behöver också lära oss att ligga oftare! Kom och kritisera programmet efter att ni gett era kvinnor sprutorgasmer. 

    Jag hoppas att alla par lyssnar på det här programmet! 
     

    • Anonym

      Troll-turken?? 

      • http://www.facebook.com/people/Baba-Zula-Zula/100002372653356 Baba Zula Zula

        Jag är kurd oxå. Men framförallt svensk. Vem e durå? Singel?

        • Pelle Andersson

          Hur kan man både vara kurd och svensk. Obegripligt.

          • http://www.facebook.com/people/Baba-Zula-Zula/100002372653356 Baba Zula Zula

            Pelle: Ja jag identifierar mig svensk, kurd och turk. Hur kan man vara amerikan och samtidigt jude, svart, italienare, fransman eller korean? 

            • Anonym

              För att Amerika är konstruerat av andra än ursprungsbefolkningen. Judar, svarta, italienare, fransmän och koreaner blir inte apacher, zuni, navajo, lakota-siouxer, cheyenner, hopi etc, när de flyttar till eller föds i Amerika, utan just amerikaner. ”Amerikan” är som en kostym alla kan få på sig, det är ingen specifik etnicitet. Ursprungsbefolkningen i Sverige har dock inte trängts undan och förpassats till en minoritetsposition – än – , landet har inte likt Amerika tagits över av andra folkgrupper och fått ett namn efter en (italiensk) främling.

              • Pelle Andersson

                Tack

              • http://openid.anonymity.com/mza3w8 Peter

                Hej samer.

                • denaknakejsarna

                  Vill du säga något?

        • Anonym

          Jag är kurd

    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003446126416 Ulian Aliev

      visste du att sk ”fontänorgasmer” innehåller mest urin egentligen? när en tjej får en kraftig orgasm så kan urinblåsan dras ihop av kramperna i bäken och mage som uppstår under orgasmen, och då kan urin, blandat med en liten mängd sekret komma ut. Det är alltså så att tjejen pissar på sig, fast det syns inte var det komma ifrån eftersom slidan är uppsvullen under orgasmen… Detta har jag fått till svar av gynekologläkare som jag känner när jag frågade om fontänorgasmer.

      Men porr-älskare gillar inte att höra det :)   de vill gärna tro att tjejer har nån sorts förmåga att ”spruta” precis som killar ..’

      Sen undrar jag hur du kan tycka att programmet är lämpligt att lyssna på för att ”ligga bättre” när de berättar om hur man ska stoppar in händer i bajshålet?

      Tycker varken känns speciellt kurdiskt eller speciellt svenskt att prata såna vidriga saker, och allra minst sexigt !!!

      Det känns bara väldigt sinnessjukt och ofriskt.

      • Anonym

         Fontänorgasmer är verkligen inte urin! Det är en smaklös vätska som produceras i körtlar som ligger i slidans framkant. Vissa tjejer kan producera väldigt mycket sån vätska. Om du får chansen o smaka på fontänorgasm kommer du inse att det inte är någon urin!

        • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003446126416 Ulian Aliev

          Nej, det var just detta som jag trodde förut, det du sa nu, men som denna läkare bara skrattade åt. Hon sa att denna myt är väl spridd eftersom folk inte gärna vill tro på den brutala sanningen. Inga såna körtlar finns, det finns endast pyttesmå körtlar som producerar slidsekret och den kan rinna till kraftigt men inte ”spruta” eftersom det rör sig om lubrikation dvs motsvarande att huden svettas ut sekretet.

          Så ”fontänorgasmen” är tyvärr, min gode vän – urin!
          Men det blandas med litegrann av sekretet när det kommer ut, eftersom slidan är svullen och allt urinet blir därför ”smaksatt”  :)

          ledsen om jag är obekväm nu, men jag blev själv överbevisad av denna gynekolog läkare och jag gillade inte heller att få veta dessa saker av henne, men accepterade det sedan :)

          • Anonym

             Då är din gyn-läkare väldigt ensam om den uppfattningen. För de andra talar om det jag säger här.

            Mycket fontänorgasmer har jag vart med om. Men aldrig nån som smakat urin.

      • http://openid.anonymity.com/mza3w8 Peter

        Nu är det ju visserligen inte sant men big deal om det vore urin. Jag pissar flera gånger per dag utan att vare sig kräkas eller bli traumatiserad.

  • Oskar

    Fy fan så vidrigt! Radio1 med Aschberg håller ju för fan högre nivå.

  • Anonym

    Ni som har iPhone kan rapportera SR-appen för brott mot regelverket vad gäller ”sexual oriented content”, sätt press på regim-radion nu! 

  • http://twitter.com/PatrikEhn Patrik Ehn

    Jag har slutat lyssna på Sveriges Radio P3 för många år sedan. Det är numera en skräpkanal. P1 har fortfarande samhällsprogram av någorlunda god kvalitet. P2 erbjuder hörvärd musik och P4 Göteborg följer jag för att de bevakar kommunpolitiken på ett bra sätt.

  • Anonym

    Det verkar inte finnas någon ände på hur långt ner i dyngskiten socialkommunistiska, islamkrypande SR och SvT kan sjunka!

  • http://www.facebook.com/people/Baba-Zula-Zula/100002372653356 Baba Zula Zula

    Som muslim ägnar jag mig inte åt analsex. Jag brukade gilla det men har alltså slutat. Men det hindrar inte mig från att säga att det här programmet verkar rätt spännande. Sex och snusk är kul. Jag tror att många äktenskap skulle gå och rädda om man piffade till sexlivet. Det här programmet verkar vara en inspirationskälla. Så mitt råd till alla bittra och tråkiga karlar här inne är lyssna på programmet och sedan överraska käringen. Nästa gång det är dags för brottningsmatch med frugan eller sambon så gör inte det ni alltid brukar göra. Det är hon trött på. Överraska kjoltyget istället- när ni gjort henne pilsk så kan ni exempelvis ta stryprtag på henne, dra i hennes hår för att sedan ta henne stenhårt bakifrån samtidigt som ni kör lite dirty snack. Det finns medel för  öka ”uthålligheten” (detta lider inte vi omskurna av vilket kvinnor uppskattar). Gör alltså följande:

    1. Lyssna på radioprogrammet och få inspiration.
    2. Tänk igenom vad ni ska göra under kärleksakten, dvs ”ladda” inför kommande kärleksakt med er hona.3. Verkställ
    4. Invänta hennes uppskattning och tack.

    • Oskar

      OK, men jag tror att jag hoppar biten med att runka till en död kvinnas sko, det tar vi en annan gång!

      • http://www.facebook.com/people/Baba-Zula-Zula/100002372653356 Baba Zula Zula

        Kolla om hon går igång på blod. Det finns det dom som gör serrö. Hon kanske inte vet om det själv. 

        • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003446126416 Ulian Aliev

          hahahaha!!  du var en ovanlig muslim måste jag säga! 

          Jag tror du är ungefär lika muslimsk som svenska kyrkan är ”kristen”   :D

    • Gaikokujin

      Det kan inte vara så att du på något sätt har med programmet att göra?
       
      Förresten så låter det som att du pratar om överfallsvåldtäkt. Du vet väl att i Sverige måste man få ett verbalt okej från sin andra halva, annars kan man åtalas för våldtäkt? Det finns i alla fall förslag på en sådan lagstiftning…

      • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003446126416 Ulian Aliev

        jag råkar veta att tyvärr finns det många kvinnor som gillar simulerade våldtäkter.. .. har haft flera kvinnor som sagt ”ta mig hårt”  .. ”kasta mig på bordet och ta mig våldsamt”.. ”håll fast mig så jag inte komma loss och knulla skiten ur mej” osv…

        det största problemet med denna drift hos kvinnor, är att i Sverige räcker det med att tjejen säger ”våldtäkt” efteråt så blir mannen fördömd!

        Jag har dock gått med på dessa lekar flera gånger, men efter vad som hände Assange och lite andra saker som har hänt, så vägrar jag!  ”hitta nåt annan som får ta dig på detta sätt” sa jag till min senaste älskarinna som ville ha denna våldsamma lek..  Hon blev mycket sårad och sa upp kontakten

        lika bra det!  – nåt år senare träffade jag min fru!

        ..men du ska veta att det är många kvinnor som gillar att leka våldtäkt

    • Exilenskalman

      Troll. Mata inte.

  • Anonym

    Herregud, och detta ska man rvingas betala för via skatten snart. public service , nej pubic service.

    • Anonym

       Pubic service! Ha, ha!

  • Bjarne Höglund

    Och detta skattefinasieras????? Fan vad glad jag blir att jag slipper betala mer till detta vansinne!!!!

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=100003446126416 Ulian Aliev

    Vad lärorikt det verkar vara att lyssna på SR

    Jag föredrar nog att missa eventuella nyttiga kunskaper som de kan erbjuda lyssnarna – bara jag slipper lära mig såna här kunskaper!

    Riktigt riktigt vidrigt program verkar det vara!

  • http://twitter.com/LOLCALLING LOL CALLING

    Jag skulle vilja köra min fot i röven på många politiker!

  • Eufrat

    Våra makthavare ser gärna att vi knullar allt och alla, så länge vi inte skaffar egna barn. Det svenska folket ska hållas sysselsatt i dekadens och njutningar medan det sakta men säkert försvinner.

    Gör som jag: stäng av radio och TV och sätt många barn till världen med din hustru/make. Det är bland det mest omstörtande man kan göra idag.

    • http://www.facebook.com/people/Baba-Zula-Zula/100002372653356 Baba Zula Zula

      Har du ett kjoltyg som vill föda dina kullar kamrat ? 

      • Eufrat

        Ja, annars är det ju lite knepigt…
        Fyra barn hittills. Hurså?

  • http://profile.yahoo.com/XR5LO5PHR6FKYZEW4JNPZ7IW64 Tylle Steinmetz

    åh så bra! Jag satt just och funderade på hur jag skulle få ut näven ur röven utan att spräcka ringmuskeln. Jag ska genast sätta på radion.
    Och när jag gjort det så sätter jag igång den!

  • Anonym

    Finns det någon forskare i läsekretsen som kan göra en analys av det här fenomenet. Varför uppstår det? Ingår det i något mönster på ett långsiktigt sätt?
    Och här lämnar jag öppet för de indignerade att spy sin galla…..

    • Anonym

      Du har förmodligen läst dessa länkar innan de har varit med ett tag och är kända bland många dessutom var det kanske en retorisk fråga, men ändå, det kallas för ”kulturterrorism” och är helt enkelt politik, marxism:

      http://www.americanthinker.com/2007/02/cultural_marxism.html

      The new battleground, reasoned Gramsci, must become the culture, starting with the traditional family and completely engulfing churches, schools, media, entertainment, civic organizations, literature, science, and history.  All of these things must be radically transformed and the social and cultural order gradually turned upside-down with the new proletariat placed in power at the top.The PrototypeIn 1919, Georg Lukacs became Deputy Commissar for Culture in the short-lived Bolshevik Bela Kun regime in Hungary.

      He immediately set plans in motion to de-Christianize Hungary.  Reasoning that if Christian sexual ethics could be undermined among children, then both the hated patriarchal family and the Church would be dealt a crippling blow. Lukacs launched a radical sex education program in the schools.  Sex lectures were organized and literature handed out which graphically instructed youth in free love (promiscuity) and sexual intercourse while simultaneously encouraging them to deride and reject Christian moral ethics, monogamy, and parental and church authority.  All of this was accompanied by a reign of cultural terror perpetrated against parents, priests, and dissenters.

      http://www.jewishquarterly.org/issuearchive/articled325.html?articleid=38 

      Extending the subversive thesis, Jewish involvement in the X-rated industry can be seen as a proverbial two fingers to the entire WASP establishment in America. Some porn stars viewed themselves as frontline fighters in the spiritual battle between Christian America and secular humanism. According to Ford, Jewish X-rated actors often brag about their ‘joy in being anarchic, sexual gadflies to the puritanical beast’. Jewish involvement in porn, by this argument, is the result of an atavistic hatred of Christian authority: they are trying to weaken the dominant culture in America by moral subversion. Astyr remembers having ‘to run or fight for it in grammar school because I was a Jew. It could very well be that part of my porn career is an “up yours” to these people’. Al Goldstein, the publisher of Screw, said, ‘The only reason that Jews are in pornography is that we think that Christ sucks. Catholicism sucks. We don’t believe in authoritarianism.’ Pornography thus becomes a way of defiling Christian culture.

      [...]

      It is a case of the traditional revolutionary/radical drive of immigrant Jews in America being channelled into sexual rather than leftist politics. Just as Jews have been disproportionately represented in radical movements over the years, so they are also disproportionately represented in the porn industry. Jews in America have been sexual revolutionaries. A large amount of the material on sexual liberation was written by Jews. Those at the forefront of the movement which forced America to adopt a more liberal view of sex were Jewish. Jews were also at the vanguard of the sexual revolution of the 1960s. Wilhelm Reich, Herbert Marcuse and Paul Goodman replaced Marx, Trotsky and Lenin as required revolutionary reading. Reich’s central preoccupations were work, love and sex, while Marcuse prophesied that a socialist utopia would free individuals to achieve sexual satisfaction. Goodman wrote of the ‘beautiful cultural consequences’ that would follow from legalizing pornography: it would ‘ennoble all our art’ and ‘humanize sexuality’

      Innan någon skriker ”antisemit” eller liknande så vill jag påpeka att jag bara citerar en judisk skribent i en judisk tidning som i sin tur citerar andra judar. Så skäll inte på mig. :)

      • http://profile.yahoo.com/XR5LO5PHR6FKYZEW4JNPZ7IW64 Tylle Steinmetz

        mm. Läste det här för ett antal år sedan. Tappade tron på mänskligheten. Just nu är det bara för mycket. Överallt. Precis överallt.

      • Anonym

        Instämmer. Sverige har smittats av Frankfurtskolans virus som bryter ned allt friskt och sunt till en svart soppa av örk, äckelpäckel.

      • Anonym

         Judarna som alltid är i minoritet, utom i Israel, är mästare i att utnyttja rörelser i de bredare folklagren för sina egna syften. Genom att ge luft under vingarna åt sexuella perversioner undergrävs en sammanhållande moral i samhället och folken blir lättare att styra. Men hur är det med fenomenet sexuella perversioner, är det skapat av judarna? Jag tror inte det. Sexualiteten är grundläggande i allt liv och avvikelserna synes ständigt lurar i kulisserna. Ett belysande exempel är en skata som var homosexuell, sadistisk och nekrofil.
        Andra exempel på judarnas förslagenhet är hur de utnyttjade krigströttheten i Ryssland 1917 till att gripa makten och hur de nu utnyttjar nationalismen i Väst för att genom kontrajihadism understödja Israel.
         
        ”All the…large and small
        nationalities are destined to perish…in the revolutionary world
        storm… (A general war will) wipe out all…nations, down to their very
        names.  The next world war will result in the disappearance from the
        face of the earth not only reactionary classes…but…reactionary
        peoples.”  (”The Magyar Struggle,” Neue Rheinische Zeitung, Jan. 13, 1849)
        Detta citat av Engels är intressant. Det marxisterna såg i den historiska utvecklingen var att den ledde till förbättringar. Därav deras ständiga hyllande av ordet ”progressiv”. Deras antinationalistiska syn såg något gott i den mongoliska erövringen av världen i det att den skapade större enheter vilket i sig var grogrunden för den sociala revolutionen. I konsekvens därmed är den globaliserade ekonomin och koncentrationen av ekonomisk makt positiv. Med gränserna mellan folken rivna kommer de arbetande att se sin intressegemenskap och ta makten.
        1895 skrev Engels att staten skulle utvecklas till den ideale totalkapitalismen. Så rätt han hade. Staten tar över allt mer av samhället. Men staten är inte en diffus service-organism, utan den kontrolleras av de mäktiga i samhället. Gerald Celente beskriver den amerikanska staten som en intressegemenskap mellan de stora företagen och den politiska klassen och definierar detta som fascism. Ironiskt att det progressiva som Engels korrekt förutspådde blev det vi känner som fascism.
        Jag lämnade sextemat, men detta intresserar mig mer. 

    • Anonym

      Det är en typ av mobbarmentalitet. En mobbare lär sig snabbt vilka ord eller handlingar som gör mobboffret mest upprörd. Bögarna på P3 upptäckte nu att analfisting gav en viss nyvunnen uppmärksamhet i den här artikeln;
      http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=3940&artikel=5209634 

      Upprördheten njöt de fullständigt av vilket resulterade i att de snabbt slängde upp ett annat reportage om samma fenomen. 

      • Anonym

         En viss sorts homofiler njuter av uppmärksamhet. De finns i nöjesindustrin och går i bögparaderna. Ju mer aparta de framstår och upprör oss normala, desto mer njuter de.

 

Same shit, different war

Då ljög man om kemvapen i Irak. Nu påstår sig Obama ha bevis för att samma vapen används i Syrien.

Ge ett bidrag

Fria Tider tar inte emot skattemedel. Därför är vi helt beroende av stöd från våra läsare. Tack för din hjälp!


Donera med bank
Annons
Kultur
Tyska frikårssoldater, här fotograferade spanandes efter kommunister under gatustrider i Berlin 1919. Bildkälla: Tyska förbundsarkivet.

Bokrecension: The Outlaws. Thomas Weber har läst en hårdkokt berättelse om frikårstidens Tyskland.

Fler nyheter
HÅLLER KOLL: Frankrikes president François Hollande skärper nu övervakningen av fransmännens värdetransaktioner. Pengar och guld får inte längre skickas med posten. Foto: Hollandes kampanj/Flickr

Fransmän förbjuds skicka guld och kontanter med posten. Skärpt övervakning mot "penningtvätt".


Foto: A. Synwell

Ungern ändrar grundlag efter EU:s stämningshot. Global seger i flera frågor.


 

Obama kan läsa din e-post. USA kan bläddra i svenska myndigheters mejl.


ONÖDIGT: Kommunala folkomröstningar har hållits på folkets initiativ vid sju tillfällen sedan 2011. I fem av fallen har politikerna struntat i valresultatet. Foto: Dahlstroms/CC-BY

Svenska politiker struntar i lokala folkomröstningar. Kommunala folkinitiativ verkningslösa.


KÖR ÖVER EXPERTERNA: En enig internationell expertis varnar Sverige för de höga bostadspriserna. Men Anders Borg och regeringen agerar tvärtemot kraven från EU och IMF – och försöker istället öka prisnivån ytterligare. Foto: Regeringen

IMF varnar Borg: Din bostadsbubbla håller inte. Kräver sänkt bolånetak och avskaffat ränteavdrag.

Efterlysningar

Här visas efterlysningar av personer i Sverige och internationellt. Du hittar fler efterlysningar i vår avdelning Blåljus

POLISEN EFTERLYSER. Kan ha varit delaktig i misshandel på  Mäster Samuelsgatan i Stockholm, den 10 mars.

Inlagd 13 jun 2013
Efterlysta av polisen

Läs mer

"Aziz", 22, efterlyst för mordförsök.. Foto:  Polisen

Inlagd 30 maj 2013
Man efterlyst för mordförsök

Läs mer

EFTERLYSTA. Foto: Polisen

Inlagd 16 maj 2013
Misshandlade och rånade kvinna – fastnade på bild

Läs mer

EFTERLYST. Waseem Al-Jubouri, 22. Foto: Polisen

Inlagd 15 maj 2013
Efterlyst för synnerligen grov misshandel

Läs mer

Mannen på bilden är efterlyst misstänkt för stöld av två vattenskotrar. Foto: John Lundholm

Inlagd 12 maj 2013
Här försvinner tjuvarna efter fräck stöld av vattenskotrar

Läs mer

 

Inlagd 8 maj 2013
Han jagas för danskt tonårsmord

Läs mer

Senaste nyhetsbilder

Här visas de senaste bilderna från våra bildleverantörer. Du länkas direkt till fotografens webbplats.

Vetenskap
Vikingaskepp av mindre modell. Henri Bergius/CC-BY-SA

Ny vikingafärd i Amerika upptäckt. Sannolikt platsen där vikingar träffade på skrälingar.


DUMHET GÅR I ARV: Studien har funnit genetiska markörer för utbildningsnivå genom att studera 100.000 deltagare. Foto: 53416677@N08/CC-BY (flickr)

DN erkänner: Gener avgör din intelligens. Genetiska markörer visar utbildningsnivå.


Honungsbi. Foto: Flickr/Ryan Wick

Dresserade honungsbin letar landminor i Kroatien. Små bevingade insekter ska i framtiden rädda liv.


Visa fler vetenskapsnyheter

Senaste nyttHeta ämnen
Tipsa redaktionen

Detta ärende gäller (obligatoriskt)

Ange en e-postadress (obligatoriskt)

Ämne (obligatoriskt)

Meddelande och/eller länk (obligatoriskt)

Bifoga fil (frivilligt)

Spamkontroll: (svara på frågan)
Vad heter Sveriges huvudstad? 

Senaste kommentarer
Gilla oss på Facebook
Annons