Afrikanernas brutalitet får till och med president Emmanuel Macron att ryta ifrån.

Video: Här sparkar nyårsmobben ned poliskvinna

Scrolla ned för filmer

Publicerad 2 januari 2018 kl 16.18

Utrikes. Nya filmer skildrar nu det invandrarkaos som ägde rum i Paris under nyårsnatten. På en film syns en poliskvinna attackeras av en jättelik afrikansk mobb som överöser henne med sparkar medan hon ligger ned.

Dela artikeln

Enligt Breitbart rapporterades över 1.000 bilbränder i Paris under nyårsnatten och över 500 personer ska ha gripits i samband med oroligheterna.

I förorten Champigny-sur-Marne drev en jättelik afrikansk mobb runt och slog sönder allt som kom i deras väg.

I videor från händelsen syns afrikanerna välta omkull bilar – och brutalt misshandla en kvinnlig polis – medan de tjuter och hånskrattar, skriver Breitbart.

Franska RTL rapporterar att poliskvinnan och en manlig kollega hade isolerats från sin polisgrupp, som försökte stävja de våldsamheter som bröt ut i samband med en nyårsfest.

De övriga poliserna försökte förgäves rädda sina kollegor från den afrikanska mobben, men båda två blev misshandlade och fick föras till sjukhus.

Afrikanernas brutala tillvägagångssätt fick till och med Frankrikes ökänt vänsterliberala president Emmanuel Macron att reagera. På Twitter kallar han polismisshandeln för en "kriminell lynchning" och lovar att de skyldiga ska sökas upp och straffas.


403 Forbidden

Error 403 Forbidden

Forbidden

Guru Meditation:

XID: 661308967


Varnish cache server

Myndigheterna har skärpt till sig. "Vi kommer om det så behövs bära dem ombord på flygplanet".0 

Mer från Utrikes

Iran: Fred är möjligt om USA sätter USA främst

Vill förhandla med "America First" i Islamabad.. "Men om vi möter företrädare för 'Israel First' blir det inget avtal".0 

Melania Trump: "Kongressen måste agera – Epstein var inte ensam"

Första damens oväntade tal i Vita huset.. Kräver att politikerna bjuder in offren – samtidigt som hennes make försökt stoppa materialet från att släppas.0 

Vetenskap

Inte nyttigt mata bin med socker. Problem när bin inte får leva på sin egen honung.0 

Android ska få konkurrens av system som är fritt på riktigt. Projektet: Telefon utan "spyware" från Google.0 

Kultur

Storbritannien portar Kanye West – hel festival ställs in. Det blir ingen Wireless Festival i London.0 

Onlyfans-ägaren död i cancer. Porrkungen Radvinsky blev 43 år.0