AFA-mobb kräver att Portlands invånare lämnar sina hem

Publicerad 22 augusti 2020 kl 13.17

Inrikes. De vänsterextrema kravallerna i Portland i USA fortsätter. Nu har de börjat trakassera lokalbefolkningen, genom att marschera utanför deras hem, lysa lampor in i bostäderna och kräva att de boende kommer ut.

Dela artikeln

De vänsterextrema AFA- och BLM-kravallerna i Portland fortsätter.

Upploppen har pågått sedan den grovt kriminelle afroamerikanen George Floyd dog i samband med ett polisingripande i Minneapolis i slutet av maj, av en överdos enligt försvaret.

Extremvänstern har använt händelsen som en ursäkt för att försöka få bort Donald Trump från presidentmakten och tillsätta Demokratiska ledare, som själva blivit alltmer vänsterextrema på senare år.

Under natten marscherade vänsterextremisterna genom bostadsområden i nordöstra Portland, lyste lampor in i folks hem och krävde att de skulle komma ut.

– Ut ur era hus och ner på gatan, ropade mobben i kör, enligt filmer på Twitter.

– Vakna, vakna, vakna era mammaknullare, hörs i en film.


403 Forbidden

Error 403 Forbidden

Forbidden

Guru Meditation:

XID: 583196889


Varnish cache server

Dumpades med söndertrasat underliv i ökänd park. Nu kämpar ungen för sitt liv – första steget är att lära sig äta igen.0 Plus

Vetenskap

Inte nyttigt mata bin med socker. Problem när bin inte får leva på sin egen honung.0 

Android ska få konkurrens av system som är fritt på riktigt. Projektet: Telefon utan "spyware" från Google.0 

Kultur

Onlyfans-ägaren död i cancer. Porrkungen Radvinsky blev 43 år.0 

Chuck Norris är död. Legendariske actionstjärnan blev 86 år.0