Man dog efter fall från lägenhet – två anhållna

Publicerad 1 maj 2021 kl 17.53

Inrikes. Två män har anhållits sedan en 25-årig man fallit till sin död från ett flerfamiljshus i Malmö. Det skriver polisen på sin hemsida.

Dela artikeln

Det var vid halv tolv-tiden igår som en 25-årig man föll från hög höjd från ett bostadshus i Katrinelund. Det är oklart om mannen föll från en balkong eller ett fönster, och polisen har heller inte avslöjat vilken våning han föll ifrån.

Mannen fördes med ambulans till sjukhus. Idag på morgonen meddelade polisen att den 25-årige mannen avlidit och att hans anhöriga underrättats om dödsfallet.

Två män som befann sig i samma lägenhet som 25-åringen har gripits och anhållits misstänkta för brott. Initialt rubriceras dödsfallet som mord.


403 Forbidden

Error 403 Forbidden

Forbidden

Guru Meditation:

XID: 432835660


Varnish cache server

Skulle visa sin godhet. Nu har familjen tagit över det nyrenoverade huset och hotar "slå in käften" på honom.0 Plus

Mer från Inrikes

Nya reglerna: Nu kan skulder ge utvisning

Vandelskravet börjar gälla i dag.. Men det är ok att tigga, sälja sin kropp och knarka.0 

Svensk trend: Politikerna tar sommarlov även under valår

Syns inte till – har semester.. "Politikerna är så slappa att de till och med har flyttat Almedalsveckan till juni".0 

Vetenskap

Inte nyttigt mata bin med socker. Problem när bin inte får leva på sin egen honung.0 

Android ska få konkurrens av system som är fritt på riktigt. Projektet: Telefon utan "spyware" från Google.0