Kvinnan gick till attack på Planteringsvägen i Helsingborg.

Tant sprayade urin på tonårsflickor – frias

Publicerad 27 februari 2021 kl 17.33

Inrikes. En 65-årig kvinna med rullator gick fram till två tonårsflickor och frågade om de ville ha parfym. Sen tog hon fram en sprayflaska och sprayade sin egen urin i ansiktet på en av flickorna, men nu frias hon i tingsrätten.

Dela artikeln

Det var 14-årig flicka och hennes 13-åriga kompis som var ute och gick på Planteringsvägen i Helsingborg när en 65-årig kvinna som heter Gunilla dök upp med sin rullator och frågade 14-åringen om hon ville ha parfym.

Den äldre kvinnan sprayade sedan en vätska på 14-åringen var gulaktig och som enligt flickan luktade ”jätteäckligt”.

Med hjälp av föräldrarna spårades kvinnan till ett hus och åtalades för händelsen vid Helsingborgs tingsrätt. Tingsrätten friar dock kvinnan eftersom det inte räknas som tillräckligt bevis att hon bodde i det aktuella huset och är den enda som stämmer överens ålders- och utseendemässigt.


403 Forbidden

Error 403 Forbidden

Forbidden

Guru Meditation:

XID: 548054037


Varnish cache server

Dumpades med söndertrasat underliv i ökänd park. Nu kämpar ungen för sitt liv – första steget är att lära sig äta igen.0 Plus

Vetenskap

Inte nyttigt mata bin med socker. Problem när bin inte får leva på sin egen honung.0 

Android ska få konkurrens av system som är fritt på riktigt. Projektet: Telefon utan "spyware" från Google.0 

Kultur

Onlyfans-ägaren död i cancer. Porrkungen Radvinsky blev 43 år.0 

Chuck Norris är död. Legendariske actionstjärnan blev 86 år.0