Gruppvåldtäkten i Hammarlöv
Attendo Maglarp Transit drivs på uppdrag av Malmö kommun.

Flyktingbarn åtalas för gruppvåldtäkt mot pojke

Publicerad 16 december 2015 kl 16.32

Inrikes. Tre ensamkommande flyktingbarn från Afghanistan och Iran åtalas nu för att under brutala former ha gruppvåldtagit en minderårig pojke.

Dela artikeln

Våldtäkten den 16 september 2015 i Maglarp,Trelleborgs kommun.

Enligt åklagaren attackerade flyktingbarnen pojken med slag och sparkar mot huvudet och övriga kroppen. Sedan höll de fast honom och höll för hans mun medan de turades om att våldta honom analt.

Förutom grov våldtäkt åtalas trion också för övergrepp i rättssak. De ska ha sagt åt sitt offer att de skulle ge sig på honom igen och döda honom om han berättade för någon om vad som hänt.

De misstänkta, som påstår sig vara mellan 15 och 18 år gamla, har samtliga varit bosatta på det skattefinansierade bolaget Attendos boende för ensamkommande flyktingbarn, Maglarp Transit utanför Trelleborg. De har alla tolkbehov på dari.


Här får han plötsligt nog av PK-propagandan. "En vän till mig betalar numera beskyddarpengar för att sonen inte ska bli attackerad på väg till skolan."0 Plus

Estoniakatastrofen

"Inte sant, dumheter." Svenska tidningen stämplas som fake news-källa.0 Plus

Gängkriget

"Krigszon", "shithole", "nordafrikansk koloni". Polisen: "Det är ett helvete på ren svenska, vi har misslyckats".0 Plus

Nyheter från förstasidan

Här lär sig Luna gå igen – tre år efter Abushis bestialiska våldtäkt

Kämpar på – med svåra hjärnskador. Tre år efter Abushi Kamals bestialiska överfall är Luna 12 år och försöker fortfarande lära sig gå.0 

Ekonominyheter

Fortsatt kyligt på bostadsmarknaden

Tuffast för lägenheter.. "Bara att konstatera att det är fortsatt kräftgång."0 

Antiwar.com

Utrikespolitiska nyheter med fokus på icke-interventionism.

Senaste huvudledare

Nedslående beskedet från Lytens vd. "Jag har redan bett våra samarbetspartners att titta på detta."0 Plus

Mer från Inrikes

Nazistisk granskning kan avslöja frimurarna

Forskare: "Kan finnas hemligheter".. Nu går de igenom handlingarna från tredje riket på nytt.0 

Toppglobalist tar över på World Economic Forum

BlackRocks vd kliver fram.. Ska ratta organisationen som samlar och koordinerar politiker västvärlden över.0 

Vetenskap

Apmänniskan Lucy får ansiktslyft – så såg hon ut. Levde för 3,2 miljoner år sedan. 0 

Okända gifter upptäckta i svenskars blod. SPA:er i höga nivåer – hos samtliga undersökta bloddonatorer.0 

Kultur

Mikael Wiehe: Jag har alzheimer. Ger beskedet i Sommar i P1.0 

Mysterium omger American Eagles reklam. Modejätten pissade vänstern i ansiktet.0