13 illegala invandrare gruppvåldtog 13-åring i Texas

Publicerad 24 juli 2013 kl 11.48

Inrikes.Upp mot 13 illegala invandrare gruppvåldtog en 13-årig flicka den 29 juni i Texas.

Gilla artikeln på Facebook

Flickan, som var på rymmen, plockades upp av tre män.

Hon kördes sedan till en större grupp av män som turades om att våldta henne i många timmar medan de hurrade och filmade med sina mobiltelefoner, skriver Examiner.

I onsdags grep polisen i Austin Juan Lozano Ortega, 25, och Edgar Gerardo Guzman Perez, 26, båda mexikanare. De har blivit åtalade för grovt sexuellt överfall på barn.

Flickan fördes till sjukhus där läkare kunde konstatera att skadorna stämmer överens med offrets berättelse.


Plusinnehåll Du behöver vara prenumerant på Fria Tider Plus för att ta del av hela denna artikel. Redan kund? Logga in direkt. Annars kan du skapa ett konto via erbjudandet nedan.

Köp Fria Tider Plus: 1 krona per dag

Antiwar.com

Utrikespolitiska nyheter med fokus på icke-interventionism.

Senaste huvudledare

Svindyra pjäsen äntligen på plats. Konstnären Katharina Grosse kammar hem 26 skattemiljoner på projektet.0 Plus

Vetenskap

Apmänniskan Lucy får ansiktslyft – så såg hon ut. Levde för 3,2 miljoner år sedan. 0 

Okända gifter upptäckta i svenskars blod. SPA:er i höga nivåer – hos samtliga undersökta bloddonatorer.0 

Kultur

Wests nya musikvideo: "Nigger Heil Hitler". Stjärnan chockar på nytt.0 

Rekordmånga svenskar "läser" böcker. Majoritet läser dagligen – men även ljudböcker räknas.0