Barnvåldtäkterna i Storbritannien
Några av männen i den nu avslöjade våldtäktsligan.

Våldtog 14-åring – tvingade henne till abort

Publicerad 11 september 2014 kl 20.21

Inrikes. En av de pakistanier som dömts för att ha ingått i en våldtäktsliga i Rotherham, specialiserad på att begå brott mot brittiska småflickor, tvingade ett av sina offer att genomföra en abort efter våldtäkten.

Dela artikeln

Bland de barn som utnyttjats av pakistanierna ska flera ha blivit gravida, varav någon bara var 13 år, skriver The Mirror.

Hur 14-åringen behandlades framgår i en färsk rapport om härvan, där det framgår att hon blivit nyttjad två gånger av samme man, samtidigt som polisen vägrade ingripa mot övergreppen.

Kan ha blivit kebab
Trots allt hade 14-åringen tur som överlevde övergreppen. I höstas stod det klart att brittiska mordutredare har på nytt öppnat en utredning om den 14-åriga flickan Charlene Downes mystiska försvinnande. Polisen tror att hon kan ha blivit gruppvåldtagen av upp till 100 män från Asien innan hon blev styckmördad och nedmald till kebab, skriver brittiska Daily Mail.


Hela dokumentet här. Alla metoder Lärarförbundet använder för att jaga iväg sverigedemokrater.0 Plus

Efter snyftreportaget i GP. Joakim Lamotte ställde kompletterande fråga till jättefamiljen.0 Plus

Nyheter från förstasidan

Här bombas iranska tv-ankaret i direktsändning

Flyr studion i panik – "Allahu akbar". Tv-bolaget IRIB:s stora högkvarter står i lågor efter Israels bombattack.0 

Ekonominyheter

Bombterror bakom sänkta bostadspriser

Tydligt samband.. Effekten är statistiskt säkerställd, enligt ekonomer.0 


Antiwar.com

Utrikespolitiska nyheter med fokus på icke-interventionism.